Ogulin.eu Vukelja: OB Ogulin ima jasno predviđeno mjesto u integraciji, stoga bolnica ostaje i u nju se ulaže

Danas, 14. siječnja Davor Vukelja, nakon što je imenovan novim ravnateljem Opće bolnice i bolnice branitelja domovinskog rata Ogulin, stupa na dužnost.

Nakon što je 22. prosinca na sjednici Upravnoga vijeća Opće bolnice i bolnice branitelja Domovinskog rata Ogulin izabran za novoga ravnatelja bolnice na mandat od 4 godine, Davor Vukelja danas preuzima dužnost.

Tim povodom razgovarali smo s novim ravnateljem. 

Zahvalan na ukazanom povjerenju, ali i svjestan velike odgovornosti

Davor Vukelja, dr. med,  opći je kirurg i uži specijalist iz traumatologije koji se školovao u Rijeci. Nakon petnaestogodišnjeg staža u bolnici zahvalan je na ukazanom povjerenju, ali i svjestan velike odgovornosti na novoj funkciji.

-Opća bolnica Ogulin ima veliki značaj za naše područje i pacijente koji gravitiraju prema njoj. Ustanova je to s velikim brojem zaposlenih, bogatom poviješću i značajnom ulogom od Domovinskoga rata, stoga sam veoma počašćen mjestom ravnatelja, ali i svjestan velike odgovornosti koja ide uz tu funkciju.

Ciljevi novoga ravnatelja

-Pacijenti su uvijek na prvome mjestu. Svaki pacijent mora dobiti kontinuiranu i sveobuhvatnu zdravstvenu zaštitu bio on iz Ogulina, Saborskoga, Duga Rese ili van naše županije. Stoga je primarni cilj zadovoljstvo pacijenata te kvaliteta i sigurnost zdravstvene skrbi, jednako kao i ugled bolnice koje ide uz povjerenje pacijenata te humani pristup prema njima. Sustav i organizacija rada idu onda u službu tome i postavit će se prema tome cilju.

Integracija triju bolnica pruža sveobuhvatnu uslugu pacijentu unutar naše županije

-Osim zdravstvene zaštite u ogulinskoj bolnici, integracija bolnice u Karlovcu, Ogulinu i Duga Resi upravo omogućuje tu sveobuhvatnu uslugu pacijentu unutar užeg prostora. Dogovorena je u cilju unaprjeđenja zdravstvene zaštite i pružanja usluge pacijentima unutar naše županije. Predviđa kolanje pacijenta kroz sustav unutar županije s obzirom na to koje su njegove potrebe od postavljanja dijagnoze do npr. rehabilitacije. Bolnice djeluju zajedno, a ne odvojeno unutar županije. Opća bolnica Ogulin ima tu jasno predviđeno mjesto. Stoga bolnica u Ogulinu ostaje i u bolnicu se ulaže, a ja kao ravnatelj nastavit ću s komunikacijom i suradnjom u tome smjeru.

COVID bolnica – treba prepoznati i stvoriti priliku gdje već ima infrastrukturnog i organizacijskog prostora za širenje usluge ogulinske bolnice

Ogulinska bolnica postala je COVID bolnica. COVID komplicira svakodnevno funkcioniranje u bolnici, ali borimo se uspješno. Bez zajedničke suradnje to ne bi bilo moguće. Trenutno svaki pacijent je zbrinut na odgovarajući način.

COVID -19 ostavlja posljedice na mnogim sustavima pacijenta. Stoga je i rehabilitacija nakon stabilizacije stanja potrebna. Pacijenti se liječe i rehabilitiraju interdisciplinarno i u njihovo liječenje je uključen veći broj specijalista. Tu treba prepoznati i stvoriti priliku gdje već ima infrastrukturnog i organizacijskog prostora za širenje usluge ogulinske bolnice. Prostora sigurno ima u sustavu fizikalne i rehabilitacijske medicine i skrbi, kao i u aktivnosti specijalista fizikalne medicine i rehabilitacije. Na taj način bi se rasteretio sustav, ali i spriječilo povratak pacijenta u COVID ambulantu i na odjel.  

Financije –  ljudi su temelj i moraju biti plaćeni za posao koji obavljaju, prostora za povećanjem prihoda ima

-Nakon što sada preuzmem dužnost imat ću puno bolji uvid u poslovni sustav bolnice i moći ću donositi odluke. Svjestan sam problema koja bolnica ima u poslovanju. Treba izvršiti analizu troškova, a vjerujem i u podršku, kao i do sada, od strane Karlovačke županije i Ministarstva zdravstva.

Kao što sam rekao, cilj je stvoriti i prepoznati prilike gdje već ima infrastrukturnog i organizacijskog prostora za širenje Ogulinske bolnice i usluge. Prostora za povećanjem djelatnosti i prihoda bolnice ima.

Osim povećavanja prihoda nužno je smanjiti minus, troškove i stabilizirati poslovanje. No smanjivanje troškova ne smije ići na štetu osoblja. Bez obzira na minus ljudi moraju biti plaćeni za svoj rad, za rad na COVID odjelu, za prekovremeni rad… Problemi s isplatama plaća i drugih primanja rezultiraju nezadovoljstvom zaposlenika. Ljudi su temelj i moraju biti plaćeni za posao koji obavljaju.

Treba raditi transparentno i po pravilima. Komunikacija je najbitnija na svim razinama.

-Treba raditi transparentno i po pravilima. Pružiti potpunu i dobru uslugu pacijentima kroz stabilno financijsko poslovanje bolnice, kvalitetom i radom zadovoljnih radnika.

Komunikacija je najbitnija na svim razinama. Planiram održavati komunikaciju i suradnju na razini županije, oživjeti dobru komunikaciju s Domom zdravlja, liječnicima opće prakse, zaposlenicima bolnice kao i pacijentima te svim građanima grada Ogulina. Komunikacijom i dobrim radom razvijamo povjerenje javnosti u našu uspješnost i učinkovitost.

Komentiraj

Unesite svoj komentar!
Ovdje unesite svoje ime