hrvatska

Hrvatska nogometna reprezentacija napravila je prvi ‘kiks’ u kvalifikacijama na Svjetsko prvenstvo u Kataru, odigravši samo 2-2 (1-2) u osječkom Gradskom vrtu protiv Slovačke, koja je izgubila sve izglede za plasman na završni turnir.

Slovaci su dvaput vodili. U 20. minuti za 1-0 je glavom pogodio Ivan Schranz. Pet minuta poslije izjednačio je Andrej Kramarić. No, u 45. minuti je Slovake do novog vodstva doveo Lukaš Haraslin. Na izjednačenje je Hrvatska čekala do 71. minute, kad je iz slobodnog udarca pogodak postigao Luka Modrić.

Hrvatska je pala na drugo mjesto u skupini sa 17 bodova, dva manje od Rusije koja je s 2-1 slavila na gostovanju u Mariboru.

Hrvatska će put prema povratku na čelno mjesto tražiti u studenome, kad su na rasporedu posljednja dva kvalifikacijska kola. Hrvatska će 11. studenoga gostovati na Malti, a 14. studenoga na Poljudu tražiti pobjedu protiv Rusije, kojom bi izborila izravan plasman na Svjetsko prvenstvo u Kataru.