Povodom Noći tvrđava, u petak 29. travnja 2022. godine, s početkom u 20:30 u dvorištu Staroga grada Ogulina održat će se prezentacija projekta „Kako radi muzej?“ učenika 4. razreda Gimnazije i strukovne škole Bernardina Frankopana, Ogulin.

Projekt se provodio pod vodstvom Marije Trdić Ćuk, prof. u okviru nastave Likovne umjetnosti za učenike četvrtih razreda smjera opća gimnazija, a u suradnji sa Zavičajnim muzejom Ogulin.

Projektom je istražena povijest utvrde Stari grad Ogulin, nastanak i razvoj muzejske djelatnosti, institucionalizacija umjetnosti te uloga i percepcija muzeja u lokalnoj zajednici. Rezultati ovoga školskog projekta bit će predstavljeni kratkim videouratkom, stoga pozivamo naše sugrađane da prisustvuju projekciji i svojim dolaskom podrže naše mlade, a možda i saznaju ponešto zanimljivo o ogulinskom Muzeju.

U sklopu europskoga projekta FORTITUDE, dana 29. i 30. travnja 2022. godine održat će se prvo izdanje regionalne kulturne manifestacije „Noć tvrđava – Night of Fortresses“.

„Noć tvrđava“ prva je kulturno-turistička godišnja manifestacija koja će se održavati na utvrđenim spomenicima kulturne baštine (tvrđave, utvrde, dvorci…) na području Hrvatske, Crne Gore i Bosne i Hercegovine – triju zemalja obuhvaćenih programskim područjem Interrega IPA CBC HR-BA-ME.