
Ovaj vikend Ogulinski festival bajke gostuje u Zagrebu na ZGodionici te se promovira pripovijedanjem Sabine Gvozdić, predstavom, radionicama te animacijom mađioničara.
U petak 2. rujna OFB će se predstaviti u Zagrebu na ZGodionica te tako najaviti svoje održavanje u vikendu koji slijedi od 9. do 11. rujna u Ogulinu.
ZGodionica je dječji festival koji će na jednom mjestu objedinjuje i pruža djeci mogućnost spoznavanja, usavršavanja, ali i orijentiranja svojih kreativnih, umjetničkih, sportskih, obrazovnih, informatčkih i brojnih drugih afiniteta, a održava u periodu od 26. kolovoza do 11. rujna na Bundeku.
Ogulinski festival bajke u gostima će se predstavljati cijelo poslijepodne uz kazališnu predstavu, radionice, animaciju mađioničara te neizostavno pripovijedanje Sabine Gvozdić.
Program predstavljanja OFB:
- 16:00 Šareni svijet s predstavom Šareni svijet za bolji Svijet i najava OGFB-a
- 16:30. Pripovijedanje bajke I.B.Mažuranić, pripovjeda Sabina GvozdicŽiva riječ, Ogulin
- 17:00 – 18:30 Dječja kreativna radionica (slikanje na pjeni za brijanje)
- 17:30 Animacija mađioničara Jape
- 18:00 Pripovijedanje bajke I.B.Mažuranić, pripovjeda Sabina Gvozdić, Ogulin
- 18:00-19:00 Dječja znanstvena radionica AHA pokusi, Ledena priča
Promociju Ogulinskog festivala bajke u Zagrebu provodi Turistička zajednica grada Ogulina uz potporu Hrvatska Turisticka Zajednica i Turističke zajednice Karlovačke županije Visit Karlovac County.
ZGodionica se država u periodu od 26. kolovoza do 11. rujna na Bundeku, a u programu koji slijedi u narednih 17 dana sudjelovat će i Hrvatski prirodoslovni muzej, Hrvatska olimpijska akademija, Muzej iluzija, Prijatelji životinja, Udruga Smiješak za sve, te Ogulinski festival bajke. Radno vrijeme festivala je od 16 do 23 sata tijekom tjedna te od 10 do 23 sata vikendom. Ulaz na festival i kazališne predstave te sudjelovanje u radionicama i sportskim aktivnostima su besplatni. Detaljan program i sve informacije dostupni su na službenoj Facebook i Instagram stranici ZGodionice.
Ogulinski festival bajke se već 17. godinu zaredom održava u Ogulinu drugi vikend u lipnju, a od 2021. i drugi vikend u rujnu uz svesrdnu potporu Ministarstvo kulture i medija Republike Hrvatske, Grada Ogulina i Karlovačka županija, a organizira ga Turistička zajednica grada Ogulina.



























