U nedjelju 28. lipnja održana je redovna i izborna skupština Udruge Lomost. Riječ je o udruzi mještana Mjesnog odbora Lomost koji djeluju s ciljem ostvarivanja zajedničkih interesa, uređenja i nadogradnje rekreacijskog centra Močilo, razvijanja ekološke svijesti te razvoju i očuvanju tradicijske baštine svog kraja. Skupštinom je predsjedao predsjednik u prethodna dva izborna ciklusa Milan Brkljačić. U svom izvješću je istaknuo glavne aktivnosti: održavanje redovne skupštine, proslava blagdana sv. Roka, proslava Badnjaka i zelena čistka u suradnji s Mjesnim odborom i DPD-om Sv. Rok. Protekle godine je nakon održane tombole nabavljen novi hladnjak. Osim toga završeno je igralište za mali nogomet s mantinelama. Ankica Milanković je u financijskom izvješću utvrdila prihode od 1760 eura i rashode od 1496 eura, po čemu je vidljivo da je udruga marna, pozitivna i transparentna u poslovanju.

Nakon davanja razrješnice dosadašjem rukovodstvu za novog predsjednika imenovan je Kruno Badanjak, tajnika Krešimir Magdić, blagajnicu Ankica Milaković i za članove Upravnog odbora Milan Brkljačić i Željko Piškur. Na koncu skupštine održan je prigodni domjenak i druženje članova.