Hrvatska startala pobjedom u kvalifikacijama za SP

34

Hrvatska futsal reprezentacija otvorila je posljednji krug kvalifikacija za plasman na Svjetsko prvenstvo 2020. u Osijeku pobjedom protiv Azerbajdžana sa 2-0.

Hrvatsku je na startu turnira čekao neugodan suparnik, međutim odabranici izbornika Mate Stankovića ostvarili su iznimno važnu pobjedu. Bodove hrvatskoj vrsti donijeli su Luka Perić golom u četvrtoj minuti, te Franko Jelovičić koji je u 38. minuti pogodio u praznu suparničku mrežu. Jedan od najboljih igrača u hrvatskim redovima bio je vratar Žarko Luketin koji se istaknuo s nekoliko sjajnih obrana.

U drugom kolu izabranike izbornika Mate Stankovića 30. siječnja očekuje ogled protiv Slovačke, a u posljednjem kolu 1. veljače odmjerit će snage protiv Rusije.