Zubčić četvrti u Garmisch-Partenkirchenu, Pinturault slavio

26

Hrvatski skijaš Filip Zubčić zauzeo je četvrto mjesto na utrci veleslaloma za Svjetski kup u njemačkom Garmisch Partenkirchenu nakon što je nakon prve vožnje bio deveti.

Slavio je Francuz Alexis Pinturault s vremenom 2:03.10, a hrvatski skijaš za njim je zaostajao 35 stotinki, a treba napomenuti kako je Zubčić imao najbolje vrijeme druge vožnje.

Drugo mjesto je zauzeo Švicarac Loic Meillard (+0.16) koji je nakon prve vožnje bio vodeći, a na pobjedničkom postolju, na trećem mjestu, našao se i Norvežanin Leif Kristian Nestvold-Haugen (+0.24).

S novih 50 bodova Zubčić je skočio na četvrto mjesto u poretku veleslalomaša. Vodeći Slovenac Žan Kranjec ima 315 bodova, a hrvatski skijaš ima 180.

U ukupnom poretku skijaša vodi Henrik Kristoffersen koji je danas utrku završio na sedmom mjestu. Norvežanin ima 877 bodova, dok je Zubčić 21. s 257 bodova.

Najbolji plasman Zubčića ostaje i dalje drugo mjesto iz Adelbodena 11. siječnja.