
Povodom obilježavanja 150. obljetnice rođenja Ivane Brlić-Mažuranić, Hrvatska radiotelevizija (HRT) u svojoj emisiji “Dobro Jutro Hrvatska” u ponedjeljak, 15. travnja, od 9:30 sati predstavit će bogat program proslave. Emisiju možete pratiti na kanalu HRT1 ili putem aplikacije HRTi i live streama na web stranici HRT-a.
Tijekom emisije gledatelji će se upoznati s detaljima i aktivnostima koje su organizirane u čast Ivane Brlić-Mažuranić, čije djelo ostaje neizbrisiv trag u hrvatskoj književnosti za djecu. Specijalni gosti emisije su Inka Salopek, koja će kroz ulogu Ivane Brlić-Mažuranić približiti njezin lik i djelo, te Danijel Stipetić i Ana Salopek koji će utjeloviti likove Regoča i Kosjenke iz projekta “Bajka u nama” Udruga žena Ogulin.
Osim dramatizacija i interpretacija, u emisiji će sudjelovati i Nikša Mrvoš, polaznik Škole pripovijedanja koju provodi Ivanina kuća bajke. Ovaj segment programa pružit će uvid u edukativne aktivnosti koje promiču naslijeđe Ivane Brlić-Mažuranić, naglašavajući njezin utjecaj na generacije čitatelja.