Prema pisanjima lokalne Facebook stranice “Volim grad pod klekom”, i gradska vijećnica SDP-a, izrazila je nezadovoljstvo na svom Facebook profilu zbog nesnosnog smrada kamiona smeća zagrebačkih registracija koji odlažu smeće na odlagalištu Sodol u Ogulinu.

“Volim grad pod klekom” prenijeli su njezin status uz vlastiti komentar: “Potaknuti komentarom Ljiljane Šušnjar, gradske vijećnice SDP-a, ponovno aktualiziramo problem Sodola. U nekoliko navrata smo pisali o ogromnoj količini otpada koja se odlaže na Sodol, a dolazi iz Samobora, drugih mjesta i pitaj Boga od kuda sve. Taj otpad ne znamo kakav je, koliko je štetan i tko zarađuje ogromne količine novca. Gradonačelnik je tvrdio kako je Sodol uređen, ali sada se i vijećnica iz njegovih redova pita čiji su to kamioni sa zagrebačkim tablicama? Upućujemo gradsku vijećnicu da redovitije prati naše objave pa će biti u toku!”

Ljiljana Šušnjar također je spomenula nesnosan smrad koji se širi cestom i oko odlagališta, što je izazvalo dodatne reakcije. Stranica “Volim grad pod klekom” postavila je pitanje trebaju li se pozvati inspekcije Ministarstva zaštite okoliša zbog ovog problema, ističući kako je gradonačelnik, radi svojih dogovora, dopustio da SKG prima smeće iz Samobora i drugih mjesta.

Direktorica SKG-a nedavno je izjavila na sjednici Gradskog vijeća kako odlagalište otpada ne gori i ne smrdi, što je u suprotnosti s dojavama mještana koji svakodnevno prolaze pokraj smetlišta.

“Volim grad pod klekom” u svom pomalo satiričnom stilu istaknuli su kako su umorni od laži, ali su zadovoljni što je problem sada razotkriven i od strane same SDP-ove vijećnice nazvavši odlagalište Sodol gradonačelnikovom parfumerijom.